Wysyłka aplikacji o dofinansowanie z UE na e-usługi wymaga wpisania treści przygotowanego projektu w generatorze wniosków w portalu PARP. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w adekwatne rubryki tekstów zgodnie z instrukcją opracowania projektu.
Teoretycznie działanie narzędzia on-line nie powinno sprawiać kłopotów i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. To tylko marzenie. Doświadczenie wnioskodawców świadczy, że stanowi on przyczynę głębokich wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Dominującym zaskoczeniem, z którym spotkaliśmy się, to problem błędnego przyporządkowania pisanego dokumentu do regionalnego kontraktora, który oceni gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w sytuacji gdy wspólnicy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej na terenie działania innych RIF. Brak możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie jest lokalizacja działalności gospodarczej wspólnika kończy się tym, że system on-line w praktyce stochastycznie wybiera RIF i pewnie nigdy nie można dociec, który wylosuje. Oznacza to wysyłkę wpisanego w generator wniosków dokumentu do niewłaściwej komisji konkursowej i odesłanie do Wnioskodawcy projektu e-usług na etapie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków PO IG 8.1ułatwia napisanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale przyczynia się do powstania wielu trudnych do zrozumienia trudności utrudniających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz